Medizin Preloader
Sold out

REDUPETIN Krem kundër njollave 20ml

11.50

Krem special për reduktimin e njollave të moshës dhe njollave të pa dëshiruara

Origjina: Gjermani

S’ka stok

Transport falas për blerje mbi 7 EUR

0090147
Brands:: Medipharma
Brands

Përshkrimi

Hiperpigmentimi shfaqet si pasojë e rritjes së prodhimit të Melaninës, e cila normalisht gjendet në lëkurë dhe ka funksion mbrojtës.
Redupetin vepron kundër mbi-prodhimit të Melaninës, në zonat e errëta të lëkurës dhe njollat e pleqërisë.
Krema ushqen intensivisht lëkurën dhe pigmentet në mënyrë të njëtrajtshme, si rezultat: lëkura bëhet e njëtrajtshme, më e freskët dhe më e ushqyer.

Kushtet e përdorimit:

 • Aplikoni në mbrëmje, në zonat e prekura të fytyrës, qafës, dhe duarve
 • Përdorni kremin për minimum 4 javë. Shmangni kontaktin me sytë. Mos e përdorni tek fëmijët nën 3 vjeç. Pa parabene, parafinë dhe vajra silikoni, kompleks PEG dhe ngjyrues
  Përbërësit:
 • Ekstrakt nga embrioni i Lepidium Sativum. E cila vepron drejtpërdrejt në njolla të errëta, duke rregulluar mbiprodhimin e melaninës, dhe në kombinim me Iso-Flavonet e sojës ka efekte anti-inflamatore dhe antioksiduese
 • Acidi salicilik vjen në formë të kapsuluar, për të zvogëluar mundësinë e acarimit të lëkurës, heq më shpejt dhe inkurajon formimin e qelizave të reja të lëkurës
 • Acidet frutore ndikojnë në depigmentim, përmirësojnë strukturën e lëkurës, stimulojne rigjenerimin e qelizave, heqin butësisht shtresën e vjetër sipërfaqësore në lëkurë duke siguruar lëkurë të pastër

Testuar dermatologjikisht

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbraze Shportën