Medizin Preloader

LACALUT INTERDENTAL BRUSHË S (2.4 MM)

3.40

Origjina: Gjermani

 

Transport falas për blerje mbi 7 EUR

0090089
Brands:: Lacalut
Brands

Përshkrimi

 • Brushat interdentale janë një pjesë e rëndësishme e rutinës së njerëzve, veçanërisht të rëndësishme në trajtimin ortodontik.
 • Ato përdoren gjithashtu për pastrimin e hapësirave të mëdha ndërdentale e poashtu për të pastruar mishrat nën implant dhe për të parandaluar plagën nën presion në trupin e protezës.
 • Karakteristikat e furçave LACALUT Interdentale qëndron në faktin se ato janë prodhuar me materiale të cilësisë së lartë.
 • Baza e telave është bërë nga një aliazh special kirurgjik, të cilët janë të mbuluar me plastikë izoluesese për të shmangur formimin e rrymave galvanike në prani të kurorave metalike ose mbushjeve të amalgamave.
 • Brusha interdentale përfaqësohen nga tre madhësi sipas klasifikimit ndërkombëtar (nga S në L), ato gjithashtu janë të pajisura me një kapak mbrojtës.
 • Pastrimi me brusha kryhet me lëvizje reciproke dhe rrotulluese (në drejtim të akrepave të orës). Vathet e vegjël duhet të kalojnë në mes të dhëmbëve dhe të arrijnë në vende të vështira për pastrim.
 • Ndërrimi furçave duhet të bëhet pas humbjes së ngurtësisë se nevojshme.
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbraze Shportën