Medizin Preloader

PARASOFTIN peeling çorape

8.00

Parasoftin piling çorape janë zgjidhja më inovative për kujdesin e lëkurës dhe kujdesit të shputave të këmbëve

Përbërësit e parasoftin depërtojnë dhe zbusin shtresën e ashpërsuar të epidermës së këmbëve duke kryer piling (grryerje) dhe duke mënjanuar kallot. Acidet AHA/BHA në mënyrë efikase zbusin lëkurën në thellësi dhe nxisin rigjenerimin e lëkurës.

Kompleksi i ekstrakteve bimore si kaktusi, dardha, limoni, rrushi dhe ananasi por dhe urea dhe analtonina hidratojnë lëkurën e thatë dhe ndihmojnë në rigjenerimin e lëkurës, do e zbusin atë dhe qetësojne.

Përbërësit e produktit janë përzgjedhur me kujdes dhe vëmëndje në atë mënyrë që të sigurohet hidratim intensiv i këmbëve, duke i dhënë atyre pamje të lëmuar, të rregullt dhe të butë

Origjina: Poloni

Transport falas për blerje mbi 7 EUR

Brands:: Medipharma
Brands

Përshkrimi

Përbërësit e parasoftin depërtojnë dhe zbusin shtresën e ashpërsuar të epidermës së këmbëve tuaja, duke kryer kështu piling (grryerje) dhe duke mënjanuar kallot.

Acidet AHA/BHA (Alpha hydroxy acid dhe Beta hydroxy acid) në mënyrë efikase ekfsoljojnë lëkurën në thellësi dhe nxisin rigjenerimin e lëkurës.

Rezultatet e para të eleminimit të shtresave të ashpra të epidermës janë të dukshme deri në 7 ditë nga momenti i aplikimit te parë të produktit.
Një pamje e rregullt e shputave të këmbëve mund të pritet deri në pas 2 deri në 3 javësh.

 • Kompleksi i ekstrakteve bimore si Kaktusi, Dardha, Limoni, Rrushi dhe Ananasi por dhe Urea dhe Analtonina hidratojnë lëkurën e thatë dhe ndihmojnë në rigjenerimin e lëkurës, duke e zbutur dhe qetësuar atë.
 • Përbërësit e produktit janë përzgjedhur me kujdes dhe vëmëndje në atë mënyrë që të sigurohet hidratim intensiv i këmbëve, duke i dhënë lëkurës pamje të lëmuar, të rregullt dhe të butë.

Kushtet për përdorim:

 • Personat deri nën moshën 16 vjeç nuk duhet ta përdorin.
 • Nuk duhet të përdoret në pacientë me diabet, myk apo ekzemë.
 • Shmangni kontaktin me sytë dhe mukozën. Në rast kontakti me sytë dhe mukozën, shpëlani me sasi të madhe të ujit.
 • Në rast të acarimit, irritimit në formë të pickimit apo djegies, kruarjes apo skuqjes në vendin e aplimit, ndërpriteni përdorimin e produktit.
 • Nuk duhet përdorur në thonj të lyer me ngjyrë (thonj klasik, akrilik/hybrid, të ngjitur).

Procedura e aplikimit:

 • Largoni ngjyrën e lyer nga thonjt dhe bizhuteritë nga këmbët dhe nyjatpara aplikimit.
 • Priteni me kujdes paketimin e lëngut dhe përhapeni atë në mënyrë të barabartë nëpër çorape.
 • Vishini çorapet dhe mbajini ato për 60-90 minuta. Për lehtësi dhe komoditet, vishni çorapet e holla sipër.
 • Shpëlani tërësisht këmbët me ujë dhe sapun pas aplikimit

Paralajmërim:

 • Produkti është i dedikuar posaçërisht për aplikim në këmbë. Nuk duhet aplikuar në pjesët e tjera të trupit. Përdoreni produktin menjëherë pas hapjes së paketimit. Hidheni produktin pas aplikimit. Produkti është i dedikuar për vetëm një aplikim. Produkti duhet përdorur sipas udhëzimit.
 • Sipas nevojës, proçedura mund të përsëritet pas 30 ditësh dhe aplikimi I parë dhe jo më herët. Përdorimi në lëkurë të irrituar, të ndjeshme apo lëkurë të dëmtuar duhet të shmanget. Mos e përdorni nëse jeni të ndjeshëm në ndonjerin prej përbërësve të produktit.
  Para aplikimit, vendosni një sasi të vogël substancës në lëkurë për të eleminuar mundësinë e reaksionit alergjik. Në rast se paraqitet ndonjë reaksion në formë irritimi, kruarje apo skuqje në lëkurë, përdorimi dhe aplikimi I produktit duhet të ndërpritet. Produkti duhet të ruhet në pakëtimin original në temperaturë dhome, larg dritës dhe nxehtësisë. Të ruhet larg kontaktit me fëmijët.
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbraze Shportën