Medizin Preloader

LACALUT Pastë dhëmbësh medicinale AKTIV 75ml

3.90

Pastë dhëmbësh mjekësore e cila forcon mishrat e dhëmbëve

Origjina: Gjermani

 

Transport falas për blerje mbi 7 EUR

0090023
Brands:: Lacalut
Brands

Përshkrimi

Lacalut Aktiv është pastë dhëmbësh mjekësore e cila forcon mishrat e dhëmbëve, zvogëlon gjakderdhjen e tyre dhe i mbron nga paradontoza.

Efektet farmakologjike
• Zvogëlon inflamacionin e mishrave dhe gjakderdhjen
• Me efekt astrigjent, forcon mishrat e dhëmbëve
• Ndihmon në forcimin e strukturës së smaltit të dhëmbëve dhe parandalon zhvillimin e Kariesit

Indikacionet
Gingivitis (infeksione bakteriale), pllakëza ose gurë, gjakderdhje nga mishrat e dhëmbëve, Periodontopatia, Kariesi (trajtim dhe parandalim).

Trajtimi dhe parandalimi nga pasta Lacalut Aktiv
Lakalut Aktiv si formulim ka në përmbajtje përbërës mjekësore, të cilët japin efektin që në përdorimin e parë
Pasta Lacalut Aktiv jo vetem që ndalon gjakderdhjen, por edhe forcon mishërat dhe lufton mikrobet e dëmshme

Përmbajtja e fluorit: 1450 ppm
E studiuar klinikisht

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbraze Shportën