Medizin Preloader

LACALUT Pastë dhëmbësh medicinale WHITE 75ml

4.19

Pastë dhëmbësh për rikthimin dhe mirëmbajtjen e bardhësisë natyrale të dhëmbëve.

Origjina: Gjermani

 

Transport falas për blerje mbi 7 EUR

0090026
Brands:: Lacalut
Brands

Përshkrimi

Përbërja e pastës Lacalut white përfshin grimca të veçanta mikroskopike – Lëndë gërryese, të cilat heqin pllakezat bakteriale nga sipërfaqja e dhëmbëve dhe përveç kësaj, butësisht lëmon smaltin për ta bërë me të qetë dhe me më shkëlqim.

Lacalut white përmban gërryes cilësor me një prerje të rregullt sferike, qe nuk e heq ose dëmton smaltin. Madhësia dhe forma e grimcave gërryese sigurojnë zbardhjen efektive dhe pa dhimbje.

Përveç kësaj Lacalut white përmban fluoride që forcojnë smaltin e dhëmbëve dhe parandalojnë rritjen e  ndjeshmërisë së tyre, si dhe përmban pirofosfate – përbërës të veçantë që parandalojnë formimin e tartarit.

Prania e laktatit të aluminit në pastë lejon që në mënyrë efektive të kujdeset për gjendjen e mishrave të dhëmbëve dhe për të zgjidhur problemin e bardhësisë natyrale tek dhëmbët edhe në prani të gjakderdhjës dhe inflamacionit oral.

Përmbajtja e fluorit: 1357 ppm

Sasia: 75 ml

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbraze Shportën