Medizin Preloader

STOP GERÇ X 50kapsula

7.90

Transport falas për blerje mbi 7 EUR

00900164
Brands:: Zdrovit
Brands

Përshkrimi

Përbërja e StopGrc: Magnezium 50 mg, Kaliumi 70 mg, Vitamina B6 1 mg, Vitamina E 5 mg Magnezi është një katalizator për më shumë se 300 reaksione enzimatike. Ai rregullon gjithashtu shkëmbimin e joneve midis hapsirës jashtë dhe ndërqelizore, e cila është e nevojshme për funksionimin normal të qelizave të muskujve. Kaliumi merr pjesë në transmetimin e sinjalit nervor, duke siguruar përgjigje adekuate të kontraktimeve të muskujve, në përgjigje të stimulimit nervor. Vitamina B6 është një koenzimë që merr pjesë në shumë reaksione që kanë një efekt të dobishëm në përthithjen e mineraleve, përfshirë magnezin. Vitamina E është një antioksidant që parandalon radikalet e lira të hyjnë në inde. Përdoret gjithashtu në trajtimin e mosfunksionimit të muskujve dhe në parandalimin e aterosklerozës dhe sëmundjeve të zemrës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “STOP GERÇ X 50kapsula”
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare
0
  0
  Shporta juaj
  Zbraze Shportën